آخرین اخبار

یک فروند شناور تفریحی در دریای خزر دچار حریق شد

یک فروند شناور تفریحی در آب های ساحلی نوشهر در غرب مازندران دچار آتش‌سوزی شد.
اشتراک گذاری
13 آذر 1402
کد مطلب : 2379

Visits: 0

محمد رضا نجفی مسوول روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران گفت: یک فروند شناور تفریحی در آب های ساحلی نوشهر در غرب مازندران دچار آتش‌سوزی شد. در این ارتباط گزارشی به مرکز جست وجو و نجات دریایی برای امداد رسانی مخابره شد.

نجفی افزود: به دنبال بررسی های به عمل آمده این شناور از نوع تفریحی فرمانی بوده و خوشبختانه سرنشینان آن نجات پیدا کردند.

این کشتی تفریحی بعد از آتش سوزی به زیر آب رفت.

اداره کل بنادر و دریانوردی مازندران در منطقه ویژه اقتصادی نوشهر مستقر است و بندر فریدونکنار هم زیر مجموعه این اداره کل است.

بندر فریدونکنار حدود ۵۵ هکتار وسعت دارد و به عنوان نخستین بندر خصوصی شمال کشور در پی گسترش مبادلات بازرگانی با کشورهای حاشیه دریای خزر است.

این بندر از طریق جاده های هراز و فیروزکوه نزدیکترین بندر به مرکز کشور بوده و عمده فعالیت آن به عنوان بندر چند منظوره در زمینه تخلیه و بارگیری فراورده های نفتی، غلات و کالاهای عمومی است و با ۲ پست اسکله سالانه ظرفیت بارگیری و تخلیه حدود ۷۰۰ هزار تن کالا را دارد.

شهر بندری نوشهر در فاصله ۲۰۰ کیلومتری پایتخت قرار دارد. بندر نوشهر در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۰ با تصویب مجلس شورای اسلامی به منطقه ویژه اقتصادی تبدیل شد.

در زمان حاضر حدود سه هزار شناور اعم از قایق و جت اسکی و همچنین ۹۰ ایستگاه تفریحات دریایی در محدوده زیر پوشش این اداره کل (رامسر – فرح آباد ساری) به گردشگران و مسافران دریادوست خدمات ارائه می دهند.

حدود ۳۰۰ کیلومتر به لحاظ فعالیت های دریایی گردشگری تحت نظارت اداره کل بنادر و دریانوردی مازندران منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر است و بقیه آب های ساحلی استان را اداره کل بنادر و دریانوردی امیرآباد بهشهر واقع در شرق استان بر عهده دارد.

استان مازندران به خاطر برخورداری از موقعیت های ممتاز در حوزه گردشگری، آثار طبیعی و تاریخی در تمامی فصول سال به ویژه در تعطیلات پذیرای میلیون ها مسافر و گردشگر است که طبق نظر سنجی حدود ۹۰ درصد مسافران و گردشگران برای بهره مندی از دریا و جنگل های هیرکانی به خطه شمال و این استان سرسبز سفر می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *