آخرین اخبار

جنگل های مرزن آباد چالوس آتش گرفت

اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران- نوشهر از وقوع آتش سوزی در ارتفاعات جنگلی بخش مرزن آباد چالوس خبر داد.
اشتراک گذاری
01 آبان 1402
37 بازدید
منبع : ایرنا
کد مطلب : 1838

مهرداد خزایی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران- نوشهر گفت: آتش سوزی حوالی عصر امروز ساعت ۱۵ در منطقه صخره ای سرچشمه ساتره مرزبان آباد چالوس  حادث شد و نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی، بسیج و سپاه به محض وقوع این حادثه به محل آتش سوزی اعزام شدند.

وی توضیح داد : دست کم ۵۰ نفر برای مهار این آتش سوزی با انتقال امکانات و تجهیزات از طریق اسب و قاطر این مسیر سخت گذر را طی کردند تا به محل وقوع آتش سوزی رسیدند.

اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران- نوشهر تصریح کرد : این نیروها همچنان مشغول مهار آتش سوزی هستند و طبق گزارش ها این |آتش سوزی از نوع سطحی بوده که در کنار آن درختان سرپاخشک هم دچار این آتش سوزی شدند.

خزایی اظهار داشت : به احتمال زیاد علت این آتش سوزی انسانی بوده چرا که این مسیر بیشتر گذرگاه شکارچیان بوده است.

مازندران دارای ۲ حوزه اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری یکی در ساری مرکز این استان و دیگری نیز در نوشهر غرب مازندران است.

حوزه اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران ـ نوشهر با وسعتی بیش از ۶۶۰ هزار هکتار جنگل، مرتع و سواحل معادل ۲۸ درصد از مساحت مازندران را در بر دارد. شهرستان های نور، نوشهر، چالوس، عباس آباد، تنکابن، رامسر و کلاردشت از نظر حوزه منابع طبیعی زیر پوشش حوزه اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران هستند.

حوزه منابع طبیعی شهرستان چالوس با ۱۶۱ هزار هکتار مساحت دارای ۷۹ هزار هکتار جنگل و ۵۳ هزار هکتار مرتع است و مجموع مساحت آبادی ها و مستثنیات آن نیز در حدود ۲۹ هزار هکتار برآورد می شود.

نوشته های مشابه

سرمایه گذاری ما در بخش کشاورزی ضعیف است
جلسه شورای معاونین وزارت کشاورزی با کمیسیون کشاورزی (با حضور وزیر کشاورزی و معاونین)

سرمایه گذاری ما در بخش کشاورزی ضعیف است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *