آخرین اخبار

اختتامیه هفته بزرگداشت مازندران برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مردم گرا سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران شامگاه یکشنبه در مراسم اختتامیه هفته مازندران در تالار مرکزی ساری، گفت: این روزها شاهد اتفاقاتی در فلسطین و به شهادت رسیدن مردم غزه هستیم و این اقدام وحشیانه رژیم صهیونیستی را محکوم می‌کنیم. قاسم عزیززاده گرجی همچنین با گرامیداشت […]

اشتراک گذاری
22 آبان 1402
14 بازدید
کد مطلب : 2080

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مردم گرا سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران شامگاه یکشنبه در مراسم اختتامیه هفته مازندران در تالار مرکزی ساری، گفت: این روزها شاهد اتفاقاتی در فلسطین و به شهادت رسیدن مردم غزه هستیم و این اقدام وحشیانه رژیم صهیونیستی را محکوم می‌کنیم.

قاسم عزیززاده گرجی همچنین با گرامیداشت هفته مازندران اظهار کرد: از تلاش‌های همه کسانی که از دیرباز برای حفظ تاریخ و فرهنگ مازندران تلاش کرده و جریان‌ساز بودند قدردانی می‌کنم.

وی با بیان اینکه تاریخ مازندران معطوف به تشکیل حکومت شیعی است، افزود: هر ملتی سرمایه‌هایی دارد و به آنها می‌بالد و مازندران سرشار از سرمایه‌های سرزمینی و انسانی است که باید شناسایی شده و شناسانده شوند.

عزیززاده گرجی ادامه داد: مازندران در عرصه‌های علمی دارای رتبه‌های عالی، جلوه‌دار شهیدان و سرزمین پهلوانان و قهرمانان است که سرمایه‌های این استان هستند.

اختتامیه هفته بزرگداشت مازندران برگزار شد

گرجی تصریح کرد: باید بدانیم در شرایط امروزی، نسل کودک و نوجوان چه سهمی و نقشی در مقابل سرمایه‌ها دارد.

وی با بیان اینکه باورها و اعتقادات نتوانسته در رفتار عامه جامعه جلوه کند، ادامه داد: تمدن غنی مازندران در معماری خانه‌های مازندران جایگاه ویژه‌ای ندارد.

سرپرست معاونت سیاسی استانداری مازندران عنوان کرد: احیای پیوست فرهنگی در همه حوزه‌های تصمیم‌گیری باید اتفاق افتد تا سرمایه‌های این استان حفظ شوند.

این مسئول اظهار کرد: پارک‌ها و مراکز تفریحی اگر پیوست فرهنگی داشته باشند، بوستان فرهنگ و محل زیست مطلوب برای همگان خواهد بود.

گرجی افزود: مازندران با ظرفیت‌های فراوان تاریخی، فرهنگی و حماسی و آداب و رسوم به عنوان مهم‌ترین منبع هویت‌ساز برای نسل جوان و نوجوان باید مورد توجه باشد.

وی گفت: سیاست دولت سیزدهم احیای فرهنگ محلی است چرا که برای رسیدن فرهنگ‌ملی باید از مسیر فرهنگ ملی عبور کنیم و به همین دلیل ۱۴ آبان روز ملی مازندران در تقویم رسمی کشور ثبت شد.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران تصریح کرد: دبیرخانه دائمی هفته مازندران به دستور استاندار مازندران ایجاد شده تا در طول سال فعالیت کند و هفته مازندران سال آینده باید پیوست فرهنگی همه بخش‌ها تدوین شود.

گرجی با اشاره به کارکردهای معاونت سیاسی، امنیتی، اجتماعی و فرهنگی یادآور شد: اگر در حوزه فرهنگی و اجتماعی خوب کار کنیم حوزه سیاسی، تحت‌الشعاع حوزه فرهنگی قرار خواهد گرفت.

نشاط اجتماعی در برنامه‌های هفته مازندران

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز در این مراسم گفت: برنامه‌های توصیف و تبیین روز مازندران نباید محصور به یک هفته باشد و در طول سال نیازمند یادآوری این روز هستیم.

احسان آهنگر با بیان اینکه فرهنگ این خطه باید در قالب‌های مختلف به نسل جوان منعکس شود، اظهار کرد: در این راستا بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ مدرسه درگیر برنامه‌های روز ملی مازندران بود.

وی افزود: سعی کردیم ستاد منسجمی برای برگزاری برنامه‌های روز مازندران ایجاد کنیم که کیفیت‌بخشی برنامه‌ها را در پی داشته باشد.

این مسئول گفت: در شهرستان‌ها هم برنامه‌های خوبی اتفاق افتاد و دستگاه‌های بسیاری برای برگزاری برنامه‌های روز مازندران همکاری کردند.

اختتامیه هفته بزرگداشت مازندران برگزار شد

آهنگر تصریح کرد: مردمی‌سازی برنامه‌ها از دیگر محورهایی بود که دنبال می‌کردیم باید بستر لازم را برای در صحنه ماندن مردم فراهم کنیم که این روز در اذهان ماندگار شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران ادامه داد: در این هفته بیش از ۵۰ عنوان شاخص و محوری و چهار هزار برنامه در سطح استان برگزار کردیم.

این مسئول اظهار کرد: تقویت و افزایش نشاط اجتماعی و امیدافزایی در جامعه از دیگر اهداف بود که به مدد برنامه‌های خوب، این فضای شاد را در استان به وجود آوردیم.

آهنگر افزود: به دنبال این بودیم از همه ظرفیت‌های فرهنگی و هنری در اجرای برنامه‌های روز ملی مازندران استفاده کنیم.

نوشته های مشابه

سرمایه گذاری ما در بخش کشاورزی ضعیف است
جلسه شورای معاونین وزارت کشاورزی با کمیسیون کشاورزی (با حضور وزیر کشاورزی و معاونین)

سرمایه گذاری ما در بخش کشاورزی ضعیف است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *