آخرین اخبار

نخستین دبیرخانه شورای فضای مجازی کشور در مازندران راه‌اندازی شد

نخستین جلسه شورای فضای مجازی مازندران با حضور ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور و سید محمود حسینی‌پور استاندار مازندران برگزار شد
اشتراک گذاری
30 مرداد 1401
کد مطلب : 576

Visits: 1

به نقل از روابط عمومی استانداری ، با توجه به سیاست‌های کلان شورای عالی فضای مجازی و مرکز ملی فضای مجازی که در پی دستور رئیس‌جمهور و متعاقبا وزیر کشور به استانداری‌ها ابلاغ شد، استان مازندران به ‌عنوان استان پیشرو در راه‌اندازی شورای فضای مجازی استان‌ها در کشور پیش‌قدم شد و اقدام به برگزاری نخستین جلسه با حضور ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور و رئیس مرکز ملی فضای مجازی کشور نمود.

با توجه به اهمیت موضوع، این شورا به ریاست استاندار مازندران و عضویت ۱۵ دستگاه دولتی و حاکمیتی و نمایندگان سه قوه تشکیل شد که در خصوص موضوعات کلان فضای مجازی، تصمیم‌گیری خواهد شد.

بدین ترتیب، مازندران اولین استان کشور در اجابت دستور رئیس جمهور برای تشکیل شورای فضای مجازی نام گرفت.

رویکرد این شورا به سمت تقویت و توسعه زیرساخت‌های ارتباطی، اقتصاد دیجیتال، آموزش‌های عمومی و تخصصی، افزایش سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی چه در میان مردم و چه مدیران و در نهایت، حمایت و فعال‌سازی کسب‌وکارهای فضای مجازی خواهد بود.

در نخستین جلسه فضای مجازی استان‌ها در مازندران، سجاد خسروانیان با حکم استاندار مازندران به‌عنوان دبیر شورای فضای مجازی استان مازندران انتخاب و معرفی شد.

استاندار: تمامی فرصت‌های کسب و کار فضای مجازی در مازندران فعال شود

استاندار مازندران گفت: تمامی فرصت‌های کسب و کار فضای مجازی با حمایت بی حد و حصر از شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌آپ‌ها فعال شود.

سید محمود حسینی‌پور عصر شنبه در نشست با جمعی از فعالان حوزه فضای مجازی و استارت‌آپ‌های مازندران در ساری افزود: درصد قابل توجهی از جمعیت بیکار استان، جوانان دارای مدرک تحصیلی کارشناسی هستند که باید با بکارگیری بیشتر فضای مجازی برای ایجاد اشتغال در بین این قشر از جامعه اقدام کرد.

وی خاطر نشان کرد: استانداری مازندران به معنای واقعی حمایت از شرکت‌های دانش بنیان را در دستور کار خود قرار داده و در صورت وجود اراده پشتیبانی‌های لازم از شاغلان فضای مجازی صورت خواهد گرفت.

استاندار مازندران تصریح کرد: مهم‌ترین بحثی که در استان در این حوزه دنبال می‌کنیم توجه به پلتفرم‌های مختلف باتوجه به زیرساخت‌های اقتصادی و گردشگری در منطقه است و شاغلان فضای مجازی با ایده پردازی از این ظرفیت نهایت بهره را ببرند.

حسینی‌پور اضافه کرد: رویکرد مازندران فعال کردن سه بندر اقتصادی است و شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌آپ‌ها باید با بازاریابی در فضای مجازی برای ایجاد اشتغال پایدار و رونق کسب و کار نقش مهمی را ایفا کنند.

وی ادامه داد: بستر کسب و کار فضای مجازی در مازندران فراهم است و استانداری طرح‌های تسهیلاتی را برای تشویق استارت‌آپ‌ها و مشاغل در این حوزه در نظر گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *