آخرین اخبار

۴۰ طرح مصوب سفر استانی رئیس جمهور به مازندران در آستانه افتتاح

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران گفت: ۴۰ طرح مصوب سفر استانی آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور به مازندران در زمان حاضر با پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی در آستانه افتتاح قرار دارد.
اشتراک گذاری
04 اسفند 1401
کد مطلب : 922

Visits: 0

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران گفت: ۴۰ طرح مصوب سفر استانی آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور به مازندران در زمان حاضر با پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی در آستانه افتتاح قرار دارد.

حسن خیریانپور از تسریع در اجرای طرح‌های مصوب سفر آیت الله رئیسی رئیس‌جمهور به مازندران خبر داد و افزود: در ۱۱ ماه گذشته ۲۰ طرح مورد تاکید رئیس جمهور با تلاش بی‌وقفه مسئولان استانی و حمایت‌های وزارتخانه‌های مربوطه در مازندران به بهره‌برداری قطعی رسید.

وی با بیان این که، این طرح‌ها به طور عمده در حوزه ورزشی، زیرساختی، اقتصادی، عمرانی و فرهنگی بوده است، گفت: با تکمیل این طرح‌های نیمه تمام برای ۲ هزار و ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و گردشگری استاندار مازندران تکمیل تالار مرکزی ساری و بازسازی ورزشگاه وطنی قائمشهر را ۲ طرح شاخص تکمیل شده مصوب سفر رئیس جمهور به مازندران در ماه‌های گذشته برشمرد و ادامه داد: ۴۰ طرح دیگر در حوزه‌های اقتصادی، تولیدی و زیرساختی هم تا ماه های آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

خیریانپور تصریح کرد : اکنون ۴۰ طرح مصوب سفر رئیس جمهور به مازندران به طور متوسط ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که شاخص‌ترین آن نیروگاه زباله سوز ساری است که پیش‌بینی می‌شود تمامی این طرح‌ها تاپایان سال جاری به بهره‌برداری برسد.

وی تاکید کرد : ۱۱۰ طرح دیگر مصوب سفر رئیس جمهور به مازندران حداکثر تا پایان سال ۱۴۰۳ افتتاح خواهد شد و برای تکمیل تمامی اولویت‌های زیرساختی، عمرانی و اقتصادی استان ۱۷ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است

این مقام مسئول با بیان این که ۵۰ درصد از اعتبارات مصوب سفر رئیس جمهور به استان در حوزه عمرانی است، افزود : طبق زمان‌بندی تمامی طرح‌ها در بخش‌های مختلف با تلاش دستگاه‌های اجرایی و پیگیری های ملی در زمان تعیین شده در گام اجرایی قرار خواهد گرفت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و گردشگری استاندار مازندران تصریح کرد: ۱۱ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار در حوزه سرمایه گذاری در سفر استانی رئیس جمهور به مازندران مصوب شد که بانک‌های عامل استان باید با تلاش مستمر برای اعطای این تسهیلات اقدام کنند.

وی با اشاره به خواسته‌های استانداری از دستگاه‌های اجرایی مازندران برای تسریع در تکمیل طرح‌های اقتصادی، عمرانی و زیرساختی مصوب سفر رئیس جمهور، گفت: مدیران کل دستگاه های اجرایی برای جذب اعتبارات به طور مستمر با وزارتخانه‌های مربوطه رایزنی داشته باشند.

خیریانپور با بیان این که دستگاه‌های اجرایی به صورت مکتوب نماینده ویژه خود را برای پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهور به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان معرفی کنند، افزود: ارائه گزارش عملکرد مستمر برای ارزیابی پیشرفت فیزیکی طرح با جدیت از سوی ادارات دنبال شود.

به گزارش مردم گرا آیت الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور در هفدهمین سفر استانی دولت سیزدهم، روز جمعه ۲۰ اسفند وارد استان مازندران شد. بازدید از تعدادی طرح‌ اقتصادی و عمرانی و بازدیدهای سرزده، دیدار با اقشار مردم، دیدار با مجموعه کارشناسان ارشد محیط زیست و همچنین شرکت در شورای اداری استان در سفر یک‌روزه رئیس جمهور به مازندران برنامه‌ریزی شده بود.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *