آخرین اخبار

۳۴ گونه جانوری مازندران در معرض انقراض قرار دارند/ طبیعت با حفظ تنوع زیستی بیمه می‌شود

Visits: 1ربیعی مسوول حیات‌وحش اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری به‌مناسبت روز تنوع زیستی، اظهار کرد:  شعار امروز «ساخت آینده‌ای مشترک برای همه اشکال زندگی» است که بر ضرورت حفظ همه گونه‌های جانوری تاکید می‌کند و حفظ همه اکوسیستم‌ها را یادآور می‌شود. وی افزود: استان […]

اشتراک گذاری
03 خرداد 1401
کد مطلب : 229

Visits: 1

ربیعی مسوول حیات‌وحش اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری به‌مناسبت روز تنوع زیستی، اظهار کرد:  شعار امروز «ساخت آینده‌ای مشترک برای همه اشکال زندگی» است که بر ضرورت حفظ همه گونه‌های جانوری تاکید می‌کند و حفظ همه اکوسیستم‌ها را یادآور می‌شود.

وی افزود: استان مازندران میزبان ۵۵۵ گونه مهره‌دار از پنج رده جانوری شامل ۳۶۵ گونه پرنده، ۶۳ گونه پستاندار، ۹ گونه دوزیست و ۴۳ گونه خزنده شانل مارها و سوسمارها و حدود ۷۵ گونه از ماهیان آب‌های داخلی است.

مسؤول حیات‌وحش اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران اضافه کرد: از این میان ۳۴ گونه جانوری استان مثل گوزن زرد، فک خزری، پلنگ و از گونه‌های پرندگان درنا، اردک سرسفید، پلیکان خاکستری و سایر در فهرست گونه‌های دارای رده‌های تهدید و در خطر انقراض قرار دارند و حتی برخی از گونه‌های خزندگان در خطر انقراض هستند به این معنا که در همه رده‌های جانوری گونه‌های در معرض تهدید را داریم.

وی با تاکید بر اینکه در واقع حفظ تنوع زیستی بیمه طبیعت است، خاطرنشان کرد: به این معنا که باید در مقابل حوادث و اتفاقات به پایداری طبیعت اطمینان داشته باشیم.

ربیعی با اشاره به اینکه حفظ زیستگاه به جلوگیری از روند انقراض و نابودی گونه‌ها کمک می‌کند، گفت:  تمام گونه‌ها نیاز به حفاظت دارند که لازمه آن مشارکت همه افراد، دستگاه‌ها و ارگان‌ها است تا نیازهای نسل فعلی و نسل آینده شود./فارس

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *