آخرین اخبار

یک نفر بر اثر سقوط سنگ از ارتفاعات محور کندوان جان باخت

محمدی از جان باختن یک نفر بر اثر سقوط سنگ از ارتفاعات محور کندوان خبر داد.
اشتراک گذاری
20 خرداد 1402
کد مطلب : 1155

Visits: 0

حسینعلی محمدی شیرکلاهی مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران گفت: سقوط سنگ در منطقه هریجان این محور اتفاق افتاد که در این حادثه یک نفر که خانم بوده جان باخته است.

جاده کرج – چالوس حدود ۱۶۰ کیلومتر طول دارد که حدود نیمی از مسیر مربوط به مازندران شهرستان چالوس است.

بارندگی شدید ۲۴ ساعت گذشته در محور کرج – چالوس به سیلابی شدن این محور در محدوده استان البرز منجر شده که به گفته مسوولان البرز این محور تا اطلاع ثانوی مسدود است که در چند نقطه از این محور از ابتدای پیچ عسل کوک (شاندیز) تا انتهای تونل شماره پنج، جاده درگیر سیل شده و خسارت‌هایی به بار آورده است.

این سیل در محدوده استان مازندران نبوده، اما جاده چالوس در حوزه استحفاظی این شهرستان نیز ریزش و سقوط سنگ از ارتفاعات را داشتیم که فرمانده پلیس راه کندوان گفت: سیل یاد شده به حوزه استحفاظی مازندران مربوط نیست، اما حوالی ۲ بامداد امروز حدفاصل سیاه بیشه تا هریجان سقوط سنگ از ارتفاغات را داشتیم که به چند دستگاه خودرو خسارت وارد شد و یک نفر هم در این حادثه جان باخت.

سرگرد محمد احمدی افزود: در زمان حاضر بارندگی خفیف را در این محور داریم و کاربران جاده از توقف در حاشیه جاده‌ها و کنار رودخانه پرهیز کنند تا شاهد حوادث ناگوار نشوند.

وی ترافیک اکنون این محور را مقطعی پر حجم و روان اعلام و خاطرنشان کرد: تردد در حوزه استحفاظی استان مازندران به سمت تهران و کرج از اتوبان تهران امکان پذیر است و تاکید می‌شود از هرگونه توقف در حاشیه رودخانه‌ها و نقاط مستعد ریزش سنگ از کوه پرهیز کنند.

سرگرد احمدی سقوط سنگ از ارتفاعات را از جمله چالش فراروی این محور برشمرد و بر ضرورت یافتن راهکار اساسی برای حل آن از سوی نهاد‌های مربوط تاکید کرد.

روزانه حدود ۳۰ هزار خودرو در محور کندوان تردد می‌کنند./باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *