آخرین اخبار

پرونده پتروشیمی میانکاله برای همیشه بسته شد

رئیس سازمان محیط زیست گفت: با قطعیت می‌گویم که پرونده توسعه پتروشیمی در میانکاله برای همیشه بسته شد و دیگر شاهد چنین فعالیت‌هایی در این منطقه نخواهیم بود.
اشتراک گذاری
05 مرداد 1401
کد مطلب : 495

Visits: 0

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، علی سلاجقه در نمایشگاه هم‌افزایی مدیریت ایران  در ارتباط با بحث پتروشیمی میانکاله اظهار کرد: با قطعیت می‌گویم که پرونده توسعه پتروشیمی در میانکاله برای همیشه بسته شد و دیگر شاهد چنین فعالیت‌هایی در این منطقه نخواهیم بود.

وی درباره معضل شکار پرندگان مهاجر در میانکاله نیز گفت: در موضوع میانکاله بحث شکار سنتی همیشه وجود داشته است و مردم بومی منطقه از گذشته این کار را انجام می‌دادند، جوامع محلی با توجه به تجاربی که دارند به اندازه شکار می‌کنند و تنظیم‌گر مسائل محیط زیستی هستند اما متأسفانه شکار غیرمجاز نیز به وفور در این منطقه انجام می‌شود که این موضوع کنترل وضعیت را از دست جوامع محلی خارج می‌کند.

رئیس سازمان محیط زیست افزود: متأسفانه شکارچیان غیرمجاز به منطقه وارد می‌شوند در کنار آن‌ها، بازارهای مفسده‌انگیز شکل می‌گیرد که البته این موضوع از دید محیط زیست پنهان نمانده است و ما با مجموعه قضایی، دادستانی استان، مجموعه‌های امنیتی و نیروی انتظامی هماهنگی‌های لازم را انجام دادیم و به شکارچیان غیرمجاز اجازه شکار و بازارگردانی را نخواهیم داد.

سلاجقه همچنین درباره سوزاندن مازوت در نیروگاه‌های استان مرکزی و مازندران بیان کرد: یک بخش اساسی که در دستور کار دولت قرار دارد، فراهم کردن سوخت استاندارد برای نیروگاه‌هاست که این مهم با کمک  مردم انجام می‌شود و مردم نیز باید در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنند.

وی با بیان اینکه بدون مشارکت مردم هیچ کاری در کشور موفق نخواهد بود، گفت: گاهی اوقات زیاده‌خواهی‌ها یا افزایش درجه حرارت باعث می‌شود که به ناچار در بحث تأمین انرژی از سوخت‌هایی حاصل از فرآورده‌های نفتی مانند مازوت استفاده شود که از وزیر نفت خواسته‌ایم  که به طور جدی به این مسئله ورود پیدا کند، شخص رئیس جمهور نیز با جدیت پیگیر این موضوع هستند.

رئیس سازمان محیط زیست ادامه داد: نیروگاه شهید سلیمی نکا یکی از نیروگاه‌هایی است که متأسفانه آلاینده‌های زیاد آن هم برای پوشش گیاهی و هم پوشش جانوری منطقه مشکل‌ساز بوده است، در خصوص پوشش جانوری منطقه بنده شخصاً با مردم منطقه صحبت کردم و بنابر گفته آن‌ها، ماهیگیران منطقه سالانه چندین تن از ماهیان خود را بر اثر آلودگی حاصل از این نیروگاه از دست می‌دهند.

سلاجقه خاطرنشان کرد: در این راستا سعی می‌کنیم که وزارت نفت به تکالیف خود عمل کند و کاهش مازوت‌سوزی را در نیروگاه شهید سلیمی شهرستان نکا داشته باشیم./فارس

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *