آخرین اخبار

واگذاری دارایی‌های دولتی به بخش خصوصی

وزیر اقتصاد و دارایی گفت: دارایی‌هایی دولتی که دولت نمی‌تواند بازدهی خوبی از آن داشته باشد به بخش خصوصی واگذار می شود.
اشتراک گذاری
22 مرداد 1401
67 بازدید
کد مطلب : 546

خاندوزی امروز در نشست فعالان اقتصادی مازندران در استانداری ، گفت: دارایی‌هایی که در اختیار دولت است و دولت نمی‌تواند بازدهی خوبی از آن داشته باشد در اختیار بخش خصوصی قرار خواهد گرفت.

او افزود:دولت در حال تلاش برای ثبات اقتصادی است و قرار نیست تلاطم اقتصادی به فعالان اقتصادی وارد شود به همین دلیل به دنبال این هستیم ۲ الی ۳ برابر سقف اختیارات استان‌ها جهت تصمیم گیری افزایش یابد.

وزیر اقتصاد و دارایی ادامه داد: این وزارت خانه بدنبال ایجاد عدالت منطقه‌ای است و مادگی کامل داریم برای اصلاح برخی از مصوبات و قوانین با تولید کنندگان به یک جمع بندی برسیم تا  آنها کمتر متضرر شوند.

خاندوزی گفت: متاسفانه از گذشته نقشه راه اقتصادی برای استان‌ها ترسیم نشده بود و وزارت اقتصاد و دارایی آمادگی کامل برای تسریع در صدور مجوز‌ها، کنترل تورم و جذب سرمایه گذاران را دارد.

بازگشت ۱۱۷ واحد تولیدی مازندران به چرخه تولید

حسینی پور استاندار مازندران هم در این نشست گفت: بیش از ۱۸۰ واحد تولیدی استان در تملک بانک‌ها قرار داشت که با پیگیری‌های انجام گرفته ۱۱۷ واحد تولیدی به سرمایه گزاران واقعی تحویل و به چرخه تولید برگشت.

او افزود: مازندران یکی از مهمترین استان‌های کشور با ظرفیت فراوان در نیروی انسانی و اقتصادی است و باید به مازندران نگاه ملی داشت چرا که این استان خدمات ملی ارائه می‌کند.

استاندار مازندران ادامه داد: مازندران در تولید ۱۵ نوع محصولات کشاورزی رتبه برتر کشور را دارد و   وجود سه بندر  بزرگ در این استان باعث شده است مازندران نقش ویژه‌ای در صادرات کشور ایفا کند

حسینی پور گفت: اعطای تسهیلات به مجوعه‌های صادرات محور، حمایت از مجموعه‌ها با محصولات دانش بنیان و شناسایی بازار‌های جدید صادراتی در دستور کار مسئولان مربوطه استانی قرار دارد.

نوشته های مشابه

سرمایه گذاری ما در بخش کشاورزی ضعیف است
جلسه شورای معاونین وزارت کشاورزی با کمیسیون کشاورزی (با حضور وزیر کشاورزی و معاونین)

سرمایه گذاری ما در بخش کشاورزی ضعیف است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *