آخرین اخبار

نمی گذاریم لایحه مالیات بر کشاورزان تصویب شود

Visits: 0عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: در مجلس نمی گذاریم لایحه مالیات بر کشاورزان تصویب شود. منصورعلی زارعی در حاشیه جلسه بررسی صنعت مرکبات مازندران در گفتگــو با خبرنگار ما با بیان اینکه باید یک ســود متعارف بــرای مرکبات هم برای صادرکننده و هم تولیدکننده مشــخص شود اظهار کرد: باید برای صــادرات آنالیزهای […]

اشتراک گذاری
19 آذر 1402
منبع : روزنامه دیار سبز
کد مطلب : 2419

Visits: 0

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: در مجلس نمی گذاریم لایحه مالیات بر کشاورزان تصویب شود.

منصورعلی زارعی در حاشیه جلسه بررسی صنعت مرکبات مازندران در گفتگــو با خبرنگار ما با بیان اینکه باید یک ســود متعارف بــرای مرکبات هم
برای صادرکننده و هم تولیدکننده مشــخص شود اظهار کرد: باید برای صــادرات آنالیزهای الزم را داشته باشیم.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تسهیلات لازم را به تولیدکنندگان دادیم ولی به نفع تولیدکنندگان انجام نشد.
وی با اعلام اینکه دولت در لایحه اصلاح مالیات های مستقیم می خواهد برای معافیت مالیاتی کشاورزان نیز سقف تعیین کند یعنی به جای حمایت از کشاورزان و تشویق کشاورزان به تولید پایدار، نگرانی در جامعه زحمتکش کشاورز روستایی ایجاد کند افزود: ما در مجلس نمی گذاریم لایحه مالیات بر کشاورزان تصویب شود. زارعی با اشاره به اینکه باید کار ویژهای در حوزه صنایع تبدیلی در مازندران انجام شود، تصریح کرد: الان فصل برداشت مرکبات است و کشاورز نباید نگران فروش محصولات خود باشد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی شد از طرح دولت برای دریافت مالیات از کشاورزان به شدت انتقاد کرد و گفت: در مجلس اجازه تصویب این طرح را نخواهیم داد مگر این که اصلاح شود.

نماینده مردم ساری و میانـدورود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که در بسیاری از کشورهای توسعه یافته جهان هنوز برای بحث کشاورزی هنوز یارانه پرداخت می شود، افزود: در کشور نه تنها برای کشاورزی یارانه ای پرداخت نمی شود بلکه می خواهند مالیات را بر تولید هم اضافه کنند.

زارعی با بیان این که در مساله واردات برنج مالیات ارزش افزوده را از ۹ به یک درصد کاهش می دهند،بیان داشت: این اقدام دولت ضربه سنگینی به کشاورز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *