آخرین اخبار

نصب سازه پل گلورد در مازندران آغاز شد

مدیرعامل آب منطقه ای مازندران گفت: نصب سازه پل گلورد با تلاش شبانه روزی به مرحله اجرا رسیده است.
اشتراک گذاری
27 مهر 1402
کد مطلب : 1824

Visits: 0

حیدر داوودیان ظهر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران با بیان این‌که عملیات ساخت جاده جایگزین و پل سد گلورد یکی از پیش‌نیازهای اصلی آبگیری سد گلورد محسوب می‌شود، اظهار کرد: طی ماه‌های اخیر با تلاش شبانه‌روزی همکاران در طرح سد گلورد و پیمانکار طرح، عملیات پیچیده و فشرده اجرای زیرساخت‌های نصب عرشه انجام شد و خوشبختانه اکنون در مرحله نصب قطعات سازه پل قرار داریم.

وی افزود: با وجود اینکه به دلیل شرایط جغرافیایی منطقه و همچنین برخورد به لایه‌های سنگی و صخره‌ای در حفاری‌های گمانه مربوط به فنداسیون پل سختی این بخش از عملیات بیشتر و سرعت اجرا کندتر شده بود، اما تلاش شبانه‌روزی کادر اجرایی نتیجه داد و طبق پیش‌بینی‌ها تا در روزهای آتی و تا پیش از پایان ماه مهر نصب قطعات سازه پل آغاز می‌شود.

به گفته داوودیان برای اجرای زیرسازی و فونداسیون پل گلورد ۳ هزار و ۳۰۶ متر مکعب بتن‌ریزی انجام شد که شامل پایه‌ها و کوله‌های این پل می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران خاطرنشان کرد: بخش مهمی از عملیات اجرایی مربوط به حفاری گمانه به منظور کابل‌گذاری و مهار فنداسیون‌ها بود که انجام شد. مجموع حفاری‌های انجام شده برای تکمیل زیرساخت‌های نصب عرشه پل ۲ هزار و ۶۸۸ متر بود که به پایان رسیده است.

وی افزود: قرار است طی روزهای آتی با حضور برخی مسئولان و اصحاب رسانه عملیات نصب قطعات سازه پل آغاز شود و امیدواریم که بتوانیم به سرعت و با نهایت دقت و کیفیت و ایمنی این سازه مهم و زیبا را تا دهه فجر امسال به مردم منطقه که سال‌ها منتظر بهره‌برداری از آن بودند تحویل دهیم.

داوودیان تکمیل پل سد گلورد را اتفاقی مهم برای شرق مازندران عنوان کرد و گفت: ساخت این پل صرفاً از نظر ایجاد مسیر دسترسی برای ساکنان روستاهای بالادست سد حائز اهمیت نیست. بلکه نقش مهم این پل در دو محور مهم اقتصاد استان یعنی کشاورزی و گردشگری نیز بسیار برجسته است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران تصریح کرد: با بهره‌برداری از این پل، امکان آبگیری کامل سد گلورد فراهم می‌شود و کشاورزان شرق مازندران می‌توانند از فصل زراعی آینده با خیالی آسوده‌تر برای تأمین آب کشتزارهای خود فعالیت‌شان را آغاز کنند.

وی با اشاره به منحصربه‌فرد بودن این پل از نظر موقعیت و چشم‌انداز تصریح کرد: یکی دیگر از پیامدهای مثبت ساخت این پل، ایجاد یک جاذبه کم‌نظیر گردشگری در منطقه با چشم‌اندازی منحصربه‌فرد است. پل گلورد بر فراز دریاچه مخزن سد گلورد می‌تواند یک موقعیت استثنایی برای جذب گردشگران به شرق مازندران باشد که استاندار محترم نیز بارها به این ظرفیت و ضرورت بهره‌گیری از آن برای رونق گردشگری منطقه اشاره کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *