آخرین اخبار

دودکش نیروگاه نکا منشا آلودگی هوای مازندران

عطاءالله کاویان مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران در این‌باره اظهار کرد: در ارتباط با سنجش آلودگی هوای مازندران ما نیاز به ایستگاه‌های آنلاین داریم تا اطلاعات لازم را در اختیارمان قرار دهد.
اشتراک گذاری
11 تیر 1401
کد مطلب : 395

Visits: 0

عطاءالله کاویان مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران در این‌باره اظهار کرد: در ارتباط با سنجش آلودگی هوای مازندران ما نیاز به ایستگاه‌های آنلاین داریم تا اطلاعات لازم را در اختیارمان قرار دهد.

وی افزود: موضوع مهم تامین اعتبارات لازم برای خریداری ایستگاه‌های هواشناسی است تا بتوان نسبت به خریداری دستگاه اقدام کرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران بیان کرد: طی پیگیری و مکاتبه‌های صورت گرفته منتظر  هستیم اعتبارات لازم در این بخش دیده شود تا بتوان نسبت به تهیه آن اقدام کرد.

کاویان با بیان اینکه بیشتر آلودگی‌های هوا از خروجی دودکش نیروگاه شهیدسلیمی نکا است، تصریح کرد: در زمینه حذف کامل مازوت نیروگاه، پیگیری‌های لازم از دستگاه‌های ذیربط از جمله شرکت گاز استان در مورد تامین گاز نیروگاه، توسط استانداری و اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران در سطح وزارت‌خانه نیرو صورت گرفت، علاوه بر اینکه موضوع حذف سوخت مازوت نیروگاه در جلسات بعدی کارگروه نیز مورد پیگیری جدی این اداره کل قرار گرفت.

وی تصریح کرد: با توجه به لزوم تشدید پایش و سنجش میزان آلودگی منتشر شده از نیروگاه در شرایط مازوت سوز، علاوه بر الزام نیروگاه به انجام خوداظهاری دوره‌ای، سنجش مستقیم گازهای آلاینده خروجی از دودکش نیروگاه نیز به‌صورت مستمر توسط کارشناسان این اداره کل انجام و پیگیری‌های قانونی از طریق مراجع ذیربط در جهت الزام نیروگاه به نصب سیستم‌های کنترل آلودگی هوا صورت گرفت.

وی با اعلام اینکه باید به‌تدریج مازوت حذف و سوخت گاز جایگزین آن شود، اضافه کرد: نیروگاه متعهد شد تا با تامین اعتبار مورد نیاز، سیستم کنترل آلودگی هوا را نصب کند تا میزان گازهای خروجی به حدود استاندارد مجاز زیست‌محیطی برسد./فارس

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *