آخرین اخبار

دستگیری ۲ وکیل جعلی توسط مامورین حفاظت دادگستری مازندران

Visits: 0به نقل از روابط عمومی دادگستری مازندران، حجت الاسلام والمسلمین محمد صادق اکبری گفت: با گزارش و شکایت مردمی از ۲ نفر که با جعل عنوان و معرفی خود به ‌عنوان وکیل دادگستری مبادرت به کلاهبرداری کرده بودند، موضوع از سوی حفاظت و اطلاعات دادگستری استان مورد پیگیری قرار گرفت.   رییس کل دادگستری […]

اشتراک گذاری
11 مهر 1402
کد مطلب : 1652

Visits: 0

به نقل از روابط عمومی دادگستری مازندران، حجت الاسلام والمسلمین محمد صادق اکبری گفت: با گزارش و شکایت مردمی از ۲ نفر که با جعل عنوان و معرفی خود به ‌عنوان وکیل دادگستری مبادرت به کلاهبرداری کرده بودند، موضوع از سوی حفاظت و اطلاعات دادگستری استان مورد پیگیری قرار گرفت.

 

رییس کل دادگستری مازندران ادامه داد: با اقدام به موقع مامورین حفاظت و اطلاعات دادگستری استان و پیگیری های صورت گرفته، متهمان دستگیر و بر اساس مدارک موجود در پرونده، اظهارات شکات و مالباختگان و تحقیقات ابتدایی، مشخص شد افراد مذکور به دروغ خود را به‌ عنوان وکیل دادگستری معرفی کرده و با استفاده از سادگی برخی مراجعین و ظاهرسازی و ادعای اینکه می توانند با نفوذ در پرونده ها نزد مراجع انتظامی و مقامات قضایی مسیر و روند پرونده را تغییر دهند، مبالغ قابل توجهی را نیز به عنوان حق الوکاله و هزینه های دادرسی دریافت کرده اند.

 

حجت الاسلام والمسلمین اکبری با بیان اینکه این ۲ وکیل جعلی در اظهارات خود به اتهامات انتسابی اقرار داشته اند، خاطرنشان کرد: مردم حتماً پیش از انتخاب وکیل نسبت به احراز هویت فرد از طریق مراجع ذیربط اقدام کنند تا در دام افراد سودجو قرار نگیرند.

 

رییس کل دادگستری استان مازندران خاطرنشان کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان ساری به دلیل عجز از پرداخت وثیقه با صدور قرار مناسب به زندانی معرفی شدند و تحقیقات تکمیلی و جامع برای کشف زوایای دیگر این پرونده ها نیز در حال انجام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *