آخرین اخبار

دستگیری ۱۳ نیروی قضایی و دولتی در استان سمنان

رئیس کل دادگستری استان سمنان نظارت مستمر و برخورد جدی با فساد درون و برون قوه قضاییه را لازم و مهم می‌داند تا باشناسایی بستر‌ها و فرآیند‌های فساد زاد و اصلاح عناصر غافل، باور و اعتماد مردم به کارگزاران نظام خدشه‌دار نشود.
اشتراک گذاری
04 دی 1402
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
کد مطلب : 2540

Visits: 0

محمدجعفر عبدالهی اظهار داشت: در تیرماه  مبارزه با فساد درون و برون قوه قضاییه از جمله مأموریت‌های مقام معظم رهبری به دستگاه قضایی کشور بود که به دفعات مورد تأکید رئیس قوه قضاییه قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در همین راستا دستگاه قضایی استان در برابر گزارشات ناظر بر وقوع تخلف و فساد درون سازمانی بی اعتنا نبوده و حساسیت ویژه‌ای را در دستور کار قرار می‌دهد تا اصل یکسان بودن اشخاص در برابر قانون به درستی ایفا شود.

رئیس کل دادگستری استان سمنان با قدردانی از تلاش‌های شبانه روزی مأموران اطلاعاتی و عملیاتی مرکز حفاظت و اطلاعات استان تصریح کرد: طی ۹ ماهه گذشته تعداد ۳۵۰ گزارش به آن مرکز ارسال و تعداد ۱۳ نفر از شاغلین و مرتبطین دستگاه قضایی و سازمان‌های تابعه استان شناسایی، دستگیر و به مراجع قانونی صالح معرفی شدند.

عبدالهی در ادامه با اشاره به عمده عناوین اتهامات گفت: عناوین مجرمانه‌ای از قبیل؛ جعل اوراق قضایی، کارچاق کنی و ادعای نفوذ، کلاهبرداری و غصب عنوان مأمورین دولتی، دریافت رشوه و ارتباط نامشروع را می‌توان بیان کرد.

رئیس کل دادگستری استان سمنان در خاتمه افزود: دستگاه قضایی استان داعیه دار صیانت است و در قبال گزارشات واصله بی تفاوت نیست و با تعامل ارزشمند و سازنده‌ای که با دستگاه‌های نظارتی دارد ارجاع و پیگیری برخورد‌های قانونی و بدون اغماض و منطبق با موازین را انجام می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *