آخرین اخبار

بیش از ۹۴ درصد از جلسات دادرسی با زندان‌های مازندران الکترونیک برگزار شد

رئیس کل دادگستری مازندران گفت: بیش از ۹۴ درصد از جلسات دادرسی سال ۱۴۰۲ با زندان‌های استان پارسال الکترونیک برگزار شد
اشتراک گذاری
11 فروردین 1403
کد مطلب : 2826

Visits: 1

حجت‌الاسلام محمدصادق اکبری رئیس کل دادگستری مازندران گفت: بیش از ۹۴ درصد کل جلسات دادرسی با زندان‌های استان در سال ۱۴۰۲ بصورت تمام الکترونیک و در بستر سامانه‌های قوه قضاییه برگزار شده و فقط ۵ درصد از زندانیان در صورت نیاز به انجام دادرسی به محاکم قضایی سراسر استان اعزام شدند.

او افزود: ۱۷ هزار ۹۷۱ جلسه با زندان‌های استان پارسال به صورت تمام الکترونیک و برخط برگزار شده است.

رئیس کل دادگستری مازندران گفت: در حوزه دادرسی برخط، بیش از ۱۰ هزار دادگاه برخط در مازندران برگزار شده که این رقم بدون احتساب دادرسی‌های زندانیان بوده است.

او افزود: در تعدادی از این دادگاه‌ها جلسه دادرسی با کشور‌هایی نظیر انگلستان، گرجستان و آلمان برگزار شده است.

رئیس کل دادگستری مازندران گفت: در یک پرونده به صورت همزمان با سه شهر مختلف در اتحادیه اروپا، جلسه دادرسی با حضور اصحاب دعوی بصورت حضوری در شهرستان آمل و حضور مجازی تعدادی از اصحاب پرونده در خارج از کشور برگزار شده است.

حجت‌الاسلام اکبری با بیان اینکه در دادرسی الکترونیک امکان حضور غیر فیزیکی افراد در دادگاه‌ها با استفاده از فناوری نوین محقق می‌شود، افزود: حفظ حقوق شهروندی، کاهش اطاله دادرسی، تسریع در خدمات رسانی قضایی به مردم، تسریع در فرایند‌های قضایی، صرفه جویی در وقت و هزینه مردم، کاهش جمعیت دادگاه و از بین بردن محدودیت‌های جغرافیایی زمانی از جمله مزایای دادرسی الکترونیک محسوب می‌شود.

او گفت: امسال بیش از ۹۴ درصد کل جلسات دادرسی با زندان‌های استان در سال ۱۴۰۲ بصورت تمام الکترونیک و در بستر سامانه‌های قوه قضاییه برگزار شده و فقط ۵ درصد از زندانیان در صورت نیاز به انجام دادرسی به محاکم قضایی سراسر استان اعزام شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *