آخرین اخبار

بسته شدن میدان میوه و تره بار قدیم ساری برای همیشه

میدان میوه و تره بار قدیم مرکز مازندران رسما به کار خود پایان داد و حجره داران باید به پایانه جدید نقل مکان کنند.
اشتراک گذاری
07 فروردین 1402
کد مطلب : 986

Visits: 0

محمدعلی نوبخت فرماندار ساری در مراسم شروع فعالیت اقتصادی میدان جدید میوه و تره بار مرکز استان گفت: عملیات اجرایی ساخت میدان میوه و تره بار مرکز استان ۱۶ سال قبل آغاز شده بود و اگرچه در شروع بکار دولت سیزدهم فقط ۴۴ درصد پیشرفت فیزیکی داشت اما با تلاش شبانه روزی، اکنون تکمیل و بهره برداری شده است.

او با بیان اینکه قرعه کشی برای تحویل غرفه‌های میدان میوه و تره بار جدید مرکز مازندران بین سهامداران انجام شده است، افزود: فرمانداری و دستگاه‌های اجرای مرتبط برای تحقق وعده‌ای که داده شده بود از دیماه پارسال حضور مستمر و فیزیکی در میدان میوه و تره بار جدید ساری داشتند و در مدت ۲۰ روز ۱۱ هزار تن آسفالت در این مجموعه استفاده و مشکل آب و برق و گاز این نیز حل شد.

فرماندار ساری ادامه داد: میدان جدید میوه و تره بار علاوه بر تامین نیاز مردم مرکز استان و شهرهای مازندران با هدفگذاری که سهمامداران کرده اند به یک پایانه صادراتی تبدیل خواهد شد.

او با بیان اینکه ساخت پمپ بنزین، راه اندازی شرکت‌های حمل و نقل باربری و پایانه صادراتی از طرح‌های توسعه میدان بار جدید میوه و تره بار ساری است، گفت: سهامداران میدان میوه و تره بار ساری پیگیر دریافت مجوز برای توسعه این پایانه هستند و فرمانداری نیز از این طرح حمایت می‌کند.

او افزود: وضعیت میدان میوه و تره بار قدیم ساری پس از پایان تعطیلات نوروزی بررسی می‌شود تا منافع مالکان و مردم حفظ شود.

میدان میوه و تره بار جدید ساری ۲۱ هکتار مساحت و ۱۵۵ غرفه دارد که ساخت آن از ۱۵ سال قبل آغاز شده بود، اما به دلیل برخی مشکلات از جمله تغییر چندباره پیمانکار بهره برداری از آن به تعویق افتاده بود که در نهایت بهمن ماه امسال در جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تکمیل شد./باشگاه خبرنگاران جوان

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *