آخرین اخبار

استیضاح شهردار ساری با امضای سه عضو شورای شهر کلید خورد

«جواد طالبی» شهردار ساری برای دومین بار به صحن علنی شورا دعوت شد تا پاسخگوی سوالات اعضای شورای شهر باشد.
اشتراک گذاری
13 تیر 1401
کد مطلب : 409

Visits: 0

بعد ازظهر امروز در سی‌وپنجمین جلسه علنی شورای اسلامی مرکز مازندران، استیضاح شهردار ساری در دستور کار اعضای ششمین دوره‌ی شورای شهر قرار گرفت.

«پرویز شعبانی» رئیس شورای اسلامی شهر ساری، نظارت را ازوظایف اصلی شورای اسلامی شهردانست و گفت: تذکر و سوال از شهردار ابزار نظارتی این بخش از مدیریت شهری محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تذکر و نظارت دقیق شورای شهر بر امور شهرداری باعث پیشرفت در فرایند خدمات‌رسانی به شهر می‌شود، افزود: اگر شهرداری پاسخگوی سوالات اعضای شورای شهر نباشد استنکاف تلقی می‌شود.

همچنین با قرائت دستور کار جلسه روند بازگشایی مسیر پروژه پل ‌تا پل در امتداد (پل کابلی) نخستین موضوعی بود که قبل از مطرح کردن سوالات دو عضو شورای اسلامی شهر ساری مورد بررسی قرار گرفت.

این موضوع با اظهارنظر اعضای شورای شهر ساری مبنی بر اینکه بازگشایی پروژه امتداد پل کابلی نباید شتاب زده و غیر حرفه‌ای باشد مورد شور قرار گرفت در نهایت اعضای شورای شهر به این نتیجه رسیدند که خرید ملک با قیمت کارشناسی باعث افزایش قیمت خواهد شد.

البته اعضای شورای اسلامی شهر ساری تکمیل پروژه پل تا پل را باعث کاهش ترافیک درون شهری دانستند و موافقت کردند تا به جای خرید ملک در این محدوده، شهرداری با صاحبان املاک تهاتر کند؛ این طرح با هفت رای موافق به تصویب رسید.

*عدم حضور شهردار در جلسه استیضاح

«جواد طالبی» شهردار ساری برای دومین بار به صحن علنی شورا دعوت شد تا پاسخگوی سوالات اعضای شورای شهر باشد که بار اول به دلیل بیماری قلبی و بار دوم نیز حضور در همایش ملی در صحن علنی شورای شهر حضور نیافت این سر باز زدن از پاسخگویی به نقل از «شعبانی» به منزله‌ی استنکاف است.

دو عضو شورای اسلامی شهر ساری سوالات متعددی در حوزه فرهنگی، اجتماعی و عمرانی از شهردار ساری مطرح کردند.

حتی حضور نیافتن طالبی در صحن علنی شورای اسلامی شهر ساری را بی‌احترامی تلقی کرده و  روزمرگی در کار، نداشتن برنامه برای سه سال آینده مرکز مازندران، تراکم فروشی، توجه نداشتن به درآمد پایدار، پرداخت نکردن به موقع حقوق کارمندان، سیستم مدیریتی منتسب به دولت قبل، نارضایتی ۹۰ درصد مردم از عملکرد شهرداری، کینه توزی و شکایت از اعضای شورای شهر، نداشتن معاونان کاردان و حرفه‌ای، تطمیع و فعالیت برای انتخابات سال ۱۴۰۲، عدم اجرای پروژه‌های عمرانی، دلیل تاخیر در بهره برداری پروژه زباله سوز بخشی از موضوعاتی بود که توسط دو عضو شورای شهر ساری در قالب سوال از شهردار مطرح شد.

طبق قانون شهردار ۱۰ روز مهلت پاسخگویی به سوالات اعضای شورای شهر را به صورت شفاهی در صحن علنی شورا دارد./فارس

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *