آخرین اخبار

آغاز طرح تولید خودروی هیبریدی در مازندران

رئیس دانشگاه نوشیروانی بابل گفت: طرح تولید هیبریدی کردن خودرو شاهین شرکت سایپا در دانشگاه نوشیروانی مازندران آغاز شده است.
اشتراک گذاری
10 اسفند 1401
کد مطلب : 938

Visits: 1

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، عزیزالله گنجی صبح امروز در همایش روسای دانشگاه‌های مازندران با وزیر علوم، اظهار کرد: طرح توسعه ارتباط دانشگاه‌های مازندران با صنعت در دستور کار قرار دارد و پروژه‌ها در این زمینه دریافت کردیم.

وی تصریح کرد: قراردادی با شرکت سایپا برای تولید خودرو هیبریدی شاهین منعقد شده که اقدامات لازم در این زمینه در دست اقدام است.

رئیس دانشگاه نوشیروانی بابل با اشاره به قابلیت‌های علمی این دانشگاه اظهار کرد: این دانشگاه یکی از مراکز علمی به شمار می‌رود که در سطح کشور و بین الملل شناخته شده است.

گنجی در ادامه خاطرنشان کرد: این دانشگاه حرکت به سمت دانشگاه نسل سه و چهار را آغاز کرده و با تقویت مرکز رشد و پردیس دانشگاه بنا داریم سرعت این حرکت را افزایش دهیم.

وی با اعلام اینکه مجوز پردیس دانشگاه آغاز شده است و به دنبال دریافت مجوز از هیأت امنا هستیم.

رئیس دانشگاه نوشیروانی بابل خاطرنشان کرد: پژوهشکده راهبردی در این دانشگاه افتتاح شده و ارتباط بسیار مناسبی بین صنعت مازندران و دانشگاه ایجاد شده و ۶ پروژه استانی بزرگ را ذیل این پژوهشکده در حال انجام است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر بحث کمبود بودجه یکی از چالش‌های جدی است و ماهیانه ۳ میلیارد تومان برای تغذیه دانشجویان نیاز دارد که انتظار داریم در این بخش حمایت‌های لازم انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *