رتبه هفتم مازندران در بودجه‌ پیشنهادی ۱۴۰۰

استان مازندران با ۱۵ هزار و ۷۸۶ میلیارد تومان بودجه پیشنهادی که ۱۳ هزار و ۴۱۹ میلیارد تومان بودجه جاری و ۴۷۷ هزار و ۷۹۱ میلیارد تومان آن بودجه عمرانی است، رتبه هفتم کشور را در بودجه سال 1400 دارد.

کد خبر : 5865
تاریخ انتشار : دوشنبه 17 آذر 1399 - 20:19
رتبه هفتم مازندران در بودجه‌ پیشنهادی ۱۴۰۰

مجموع بودجه کل استان‌های کشور ۳۵۳ هزار و ۶۲۱ میلیارد تومان است که ۲۸۹ هزار و ۶۰۲ میلیارد تومان بودجه جاری و ۶۴ هزار و ۱۸ میلیارد تومان بودجه عمرانی است.

کمترین بودجه استانی متعلق به استان قم با ۴ هزار و ۶۶۲ میلیارد تومان و بیشترین بودجه متعلق به استان تهران با ۴۴ هزار و ۴۸۱میلیارد تومان برای استان تهران است.

مدتی پیش برخی کانال‌های خبری مدعی شدند در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، بودجه ۲ هزار و ۹۱۶ میلیارد تومانی سازمان صدا و سیما معادل بودجه ۱۰ استان کشور است اما جدول منابع و مصارف استان‌ها در لایحه بودجه سال آینده نشان می‌دهد کمترین بودجه استانی که متعلق به استان قم است، ۵۶ درصد بیشتر از بودجه پیش‌بینی شده برای صدا و سیما در سال آینده است.

بودجه استان مازندران ۱۵ هزار د ۷۸۶ میلیارد تومان بوده که رتبه هفتم را در بین ۳۲ استان کشور دارد، ۲۵ استان دیگر دارای بودجه کمتری نسبت به این مازندران هستند.

به ترتیب استان‌های تهران،خراسان رضوی، فارس، خوزستان، اصفهان و آذربایجان شرقی از بیشترین میزان اعتبار بودجه ۱۴۰۰ قبل از استان مازندران به مبلغ ۱۵۰ هزار و ۱۳۸ میلیارد تومان برخوردار هستند.

هفت استان اول دارای بیشترین ردیف بودجه ای در مجموع ۱۶۵ هزار و ۹۲۵ میلیارد تومان از مبلغ کل بودجه  به رقم ۳۵۳ هزار و ۶۲۱ میلیارد تومان را به خود اختصاص دادند، ۱۳۰ هزار و ۶۰۴ میلیارد تومان از اعتبارت بودجه‌ای بین ۲۵ استان دیگر تقسیم شده است.

بودجه استان مازندران در جدول تصویر کلان منابع و مصارف مازندران شرح زیر است؛

کدنام استانمنابع درآمدهای عمومیمنابع درآمدهای اختصاصیجمعمصارف هزینه‌ای استانی مصارف هزینه‌ای ملیجمع تملک استانهااعتبارات قانون استفاده متوازناستانی پیوست شماره یکملیجمعجمع کل
۵۳مازندران۲۹.۸۱۰.۵۳۵۶۸۵.۳۸۰۳۰.۴۹۵.۹۱۵۱۱.۶۸۹.۸۰۸۱۲۲.۵۰۵.۳۲۰۱۳۴.۱۹۵.۱۲۸۴.۹۲۶.۴۸۸۱۲.۴۲۰.۰۰۰۱.۳۵۰.۲۹۵۴.۹۷۷.۷۱۴۲۳.۶۷۴.۴۹۷۱۵۷.۸۶۹.۶۲۵
 جمع استان‌ها۲.۱۲۴.۹۱۹.۳۱۴۱۶.۶۶۵.۰۰۰۲.۱۴۱.۵۸۴.۳۱۴۲۲۰.۰۰۰.۰۰۰۲.۳۷۶.۰۲۸.۴۹۰۲.۸۹۶.۰۲۸.۴۹۰۱۷۵.۰۰۰.۰۰۰۲۸۰.۰۰۰.۰۰۰۴۸.۴۳۸.۹۹۵۱۳۶.۷۴۳.۳۰۴۶۴۰.۱۸۲.۲۹۹۳.۵۳۶.۲۱۰.۷۸۹

*اعتبارات استانی ۳ درصد نفت و ۰.۲۷ارزش افزوده/ مبالغ به میلیون ریال

 کل بودجه استان مازندران ۱۵ هزار و ۷۸۶ میلیارد تومان است که ۱۳ هزار و ۴۱۹ میلیارد تومان بودجه جاری ۴۷۷ هزار و ۷۹۱ میلیارد تومان آن بودجه عمرانی است.

به گزارش فارس، بودجه تزریق شده به استان‌ها محدود به رقم درج شده به عنوان بودجه‌های استانی در طول یک سال نیست، چرا که بسیاری از طرح‌های عمرانی که در سراسر کشور پراکنده است، در چارچوب بودجه‌های ملی طبقه‌بندی شده و تخصیص اعتبار به آن‌ها انجام می‌شود و این اعتبار در استان‌های مختلف مصرف می‌شود./فارس

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

صفحه شخصی حاج منصورعلی(محسن) زارعی