ما میدانیم که چرا مدیران استان با وجود اینکه مشکلات استان را میدانند اقدام خاصی انجام ندادن

منصورعلی زارعی نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: رویکرد مجلس شورای اسلامی پروژه محوری و حل مسائل کشور بوده مجمع نمایندگان مازندران بر اساس تفکرات اساسی مجلس در حال کار است. وی با اعلام اینکه مجموعه اقدامات زیرساختی اساسی استان باعث شده که مازندران در تراز مناسب اقتصادی وجود نداشته باشد، گفت: میانگین احداث پروژه‌های عمرانی ما بین ۱۸ تا ۲۲ سال است.
کد خبر : 5253
تاریخ انتشار : شنبه 12 مهر 1399 - 9:22
ما میدانیم که چرا مدیران استان با وجود اینکه مشکلات استان را میدانند اقدام خاصی انجام ندادن

منصورعلی زارعی نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: رویکرد مجلس شورای اسلامی پروژه محوری و حل مسائل کشور بوده مجمع نمایندگان مازندران بر اساس تفکرات اساسی مجلس در حال کار است.
وی با اعلام اینکه مجموعه اقدامات زیرساختی اساسی استان باعث شده که مازندران در تراز مناسب اقتصادی وجود نداشته باشد، گفت: میانگین احداث پروژه‌های عمرانی ما بین ۱۸ تا ۲۲ سال است.
زارعی اضافه کرد: در ابتدای ورودی استان مازندران دو پروژه داریم که بیش از ۲۰ سال از زمان کلنگ‌زنی آن گذشته است.
وی ادامه داد: ۴۲ درصد برنج، ۴۷ درصد مرکبات کشور در استان تامین می‌شود اما برای بهره‌برداری مناسب با محدودیت‌های مواجه هستیم، ۲۲۰ هکتار اراضی شالیزاری داریم که ۱۳۰ هزار هکتار آن مورد استفاده قرار می‌گیرد، مکانیزاسیون که ابزار اصلی کشاورزی است در رده‌های آخر قرار داریم.
نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مردم و کشاورزان ما نگران هستند، افزایش قیمت نهادهای کشاورزی و دامی یکی از چالش‌های جدی است، در دام سنگین با ۷۰۰ هزار راس رتبه اول کشور را داریم ولی با افزایش روند دامی با چالش مواجه می‌شویم.
وی یادآور شد: در گذشته ۵۰ درصد اشتغال ما در حوزه کشاورزی بوده امروز به ۲۱ درصد رسیده است که این موضوع واقعا نگران کننده است.
زارعی ادامه داد: سرشاخه‌های رودخانه‌های استان مازندران حذف شده است، چشمه روزیه را بردند، ما مشکلی با مردم سمنان نداریم اما احداث سد باید کارشناسی باشد، سدی که در فینسک قرار است، ایجاد شود ۲۵ میلیون مترمکعب آب سد شهید رجایی را کاهش می‌دهد.
نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مدیران استان مازندران به این موضوع توجه ندارند و ما می‌دانیم که چرا مدیران مازندران با وجود اینکه مشکلات استان را می‌دانند اما اقدام خاصی انجام ندادند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

صفحه شخصی حاج منصورعلی(محسن) زارعی