يادداشت آخر هفته، به قلم مديرمسئول

عشق! به وقت مبارزه با فساد: عدالت، شفافيت، قاطعيت

فراموش نكنيم امروز علاوه بر حمايت از قاطعيت در مبارزه با فساد، بيش از هر چيزي، نيازمند واقع‌نگري، آرامش و پرهيز از هيجانات كاذب هستيم تا اين مطالبه گري به حق و اصولي افكار عمومي براي خشكاندن ريشه هاي مفاسد اقتصادي در جامعه محقق شود.
کد خبر : 4858
تاریخ انتشار : پنجشنبه 30 مرداد 1399 - 10:14
عشق! به وقت مبارزه با فساد: عدالت، شفافيت، قاطعيت

در دو هفته اي كه گذشت به اتفاق همكارانم در كميسيون اصل نودم قانون اساسي، دو ديدار مهم با روساي قواي قضائيه و مققنه برگزار شد و در هر دو نشست با حضرت آيت الله رئيسي و جناب آقاي دكتر قاليباف، محور اصلي گفتگوها حول مساله مبارزه با فساد در كشور و جايگاه و “طرز عمل” دستگاه هاي نظارتي بود.

📌 در استان مازندران و مركز آن نيز بنظر مي رسد برخوردهاي قاطع اين روزهاي دستگاه قضايي و امنيتي با پرونده هاي سنگين مفاسد اقتصادي، نويد بخش فصل جديدي از درمان اين درد كهنه و ريشه دوانده در اداراتي است كه در آنها بجاي ميز خدمت، بساط قدرت و ثروت اندوزي نامشروع برپا شده بود. اما در ميان هيجانات رسانه اي اين روزها نكات ظريفي است كه نبايد از آنها غفلت كرد:

💢 عدالت: رفتارهاي هيجاني در برخورد با فساد شايد ما را هم از انصاف دور كند و بساطي به وجود آيد كه حداقل در دادگاه افكار عمومي، خشك و تر با هم بسوزند و كل كشور و استان تاريك خانه اي ديده شود كه در آن هيچ اميدي به سلامت مديران نيست و چه بسا هيجانات حاكم فرصت ماهيگيري كساني را فراهم كند كه تا ديروز از گوشه اي از همين درياي متلاطم ارتزاق مي كردند و امروز كه تاريخ مصرف اسباب بازي هاي كوك شده شان تمام شده نعره مبارزه با فساد سر مي دهند.

💢 شفافيت: قطعا شفافيت و برقراري جريان صحيح اطلاعات از طريق مراجع معتبر رسانه اي استان، بهترين راهبرد است براي بازسازي اعتماد آسيب ديده مردم و جلوگيري از موج سواري رسانه اي و پچ پچ هاي فرصت طلباني است كه چه بسا يا به دنبال تسويه حساب هاي شخصي با متهمان برخي از اين پرونده ها هستند يا از بين بردن امنيت رواني و مخدوش كردن چهره خدمتگزاران سالم اين روزها كه اتفاقا حاضر نشدند از اين نمط كلاهي براي باج خواهان بدوزند.

💢 قاطعيت: موضوع قاطعيت در برخورد و درمان بيماري فساد را بارها و بارها گفته اند و شنيده ايم. اما آيا كسي عزم و اراده اي براي پيشگيري دارد؟ دقت كرده ايم كه بسياري از متهمان امروز شايد از مبدا واقعا به قصد قرب الهي وارد كارزار خدمت شده اند اما برخي خلا هاي قانوني، بعضي ناكارآمدي‌هاي حوزه نظارت و نهايتا جدي نگرفتن پايش و ارزيابي مستمر عملكرد مسئولان در اغلب دستگاه هاي اجرايي و عملياتي آنها را هم به ورطه فساد سوق داده است. اگر بنيان هاي مفسده انگيز را قاطعانه برطرف نكنيم چه تضميني وجود دارد اين غده سرطاني هر روز از بخش ديگري از پيكره نحيف اقتصاد اين كشور سر در نياورد؟

✅ فراموش نكنيم امروز علاوه بر حمايت از قاطعيت در مبارزه با فساد، بيش از هر چيزي، نيازمند واقع‌نگري، آرامش و پرهيز از هيجانات كاذب هستيم تا اين مطالبه گري به حق در مسير درست و اصولي خود انجام شود.

منصورعلي زارعي
نماينده مردم شريف شهرستان هاي ساري و مياندورود وعضو كميسيون اصل نود قانون اساسي درمجلس شوراي اسلامي

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

صفحه شخصی حاج منصورعلی(محسن) زارعی