يادداشت هفته: سخني چند با برادرعزيزمان، آقاي دكتر ابراهيمي

رسانه ملي و استاني، خط مقدم يا پشت جبهه مطالبه گري؟

رئيس محترم رسانه استاني! همچنان كه قدردان پخش برنامه هاي نقادانه و متعادلي همچون جهش توليد هستيم اما پرسش اينجاست كه چرا در برابر پروژه‌هاي از هرجهت مردودي نظير سد فينسك و انتقال آب درياي خزر صداي مردم كارشناسان و مردم استان از رسانه ملي شنيده نمي شود؟
کد خبر : 4782
تاریخ انتشار : دوشنبه 20 مرداد 1399 - 11:12
رسانه ملي و استاني، خط مقدم يا پشت جبهه مطالبه گري؟

يكي از اتفاقات ويژه و ستودني اين روزهاي سيماي تبرستان، بعنوان بخش مهمي از رسانه استاني تحت مديريت جوان و پرانرژي دكتر هادي ابراهيمي، شروع توليد برنامه هايي مطالبه گر و با رويكردي نقادانه و متعادل در بيان نقاط قوت و ضعف عملكرد مراكز تصميم سازي و اجرايي استان است. خاطره روزهاي حضور دكتر ابراهيمي در سمت معاون استاندار مويد تلاش خستگي ناپذير ايشان در ميان مردم و براي مردم است و لذا انتظاري غير از اين هم نيست.

بعنوان مصداقي از اين نمونه‌هاي خوب و موفق، مي توان از برنامه جهش ياد كرد كه در همين چند قسمت اول و تا به اينجا نشان داده با يك رويه حرفه‌اي بيش از آنكه به دنبال ويترين سازي صرف براي دراختيار گذاشتن تريبون يك طرفه تبليغاتي در له يا عليه تلاش‌هاي دستگاه‌هاي اجرايي استان باشد، از يك طرف به دنبال شناخت ريشه ها و موانع رونق يا جهش توليد در استاني است كه به واقع در بسياري از بخش‌ها هنوز نيمي از ظرفيت‌هاي الهي توليد آن فعال نشده است و هم در پي آن است كه روحيه ياس و نااميدي جامعه از مسير تعالي و پيشرفت كشور را بزدايد.

اما سوال اينجاست آيا بايد به همين حد بسنده كرد؟ آيا در نقاط جدي كه امروز بدنه علمي و حتي اجتماعي استان بشدت در مورد آن نگران بوده و مطالبه گر اقدامات كاملا قانوني و شفاف در چارچوب نظام اسلامي براي حفظ منابع و منافع اين آب و خاك پرگهر، و بهره‌گيري از فرصت‌ها و رفع تهديدها به نفع مردم است، رسانه استاني حضوري شايسته و فعال در وسط ميدان مديريت صحيح افكار عمومي از طريق اقناع بخشي و آگاهي رساني عموم جامعه و تبادل و هم افزايي پيكره مديريتي و كارشناسي استان دارد؟

باز هم به عنوان يك مصداق جدي مي توان به موضوع دست اندازي هاي مكرر برخي استان‌هاي همجوار به جغرافياي سياسي و هيدرولوژيكي مازندران اشاره كرد. سكوت دستگاه‌هاي اجرايي متولي استان در موضوع ديروز انتقال آب چشمه روزيه و امروز احداث سد فينسك و فرداي درياي خزر! خود غم بزرگي است اما چرا رسانه ملي صداي ملت مظلوم مازندران را فرياد نمي زند؟ چرا تا به امروز شاهد يك برنامه چالشي با حضور كارشناسان آب و محيط زيست استان در اين ارتباط نبوده و نيستيم. اينها مطالبات جدي است كه نصرت و همراهي تيم برادر ارزشي مان آقاي دكتر ابراهيمي را مي طلبد.

سرويس فرهنگ و رسانه پايگاه خبري تحليلي مردم گرا

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

صفحه شخصی حاج منصورعلی(محسن) زارعی