حقوق بشر آمریکایی منهای یک!

حقوق بشر آمریکایی منهای یک!
کد خبر : 4577
تاریخ انتشار : چهارشنبه 1 مرداد 1399 - 10:29
حقوق بشر آمریکایی منهای یک!

سازمان ملل و دستگاه های مربوطه با بودجه تقریبا فرابخشی از همه کشورها به جز مواردی خاص، در تامین تجهیزات و زیرساخت، از محل کمک های بین المللی، با هدف تامین حقوق بین. الملل و با سابقه پیدایش پسا جنگ جهانی، در ضعیف ترین موقعیت به ویژه در نزد افکار عمومی دنیا، قرار گرفته است.
یک دلیل عمده در کاهش اعتبار نهادهای بین المللی، ساختارمعیوب ونفوذپذیر و توصیه پذیر آنهاست.
مواضع ضدونقیض و گاها منفعل و بی رمق در مقابل حوادث روز دنیا، نهادهای حقوق بشری دنیا را به انتهای ذهن افکار عمومی دنیا سوق داده است.
جدیدترین انفعال نهادهای به ظاهر حقوق بشری، در رویداد بزرگ نژادپرستانه در آمریکا بوده است. جنبش اجتماعی نفس در آمریکا در سکوت معنادار غول های رسانه ای دنیا مستقر در آمریکا، نقاب از چهره نهادهای مدافع حقوق بشری در ایالات متحده را برداشت و مغرضانه بودن مواضع جیره بگیران رسانه ای را برهمگان روشن ساخت.
جز تعدادی معدود از رسانه های البته جناحی، در سطح کشور به ظاهر آزاد در بیان عقیده، مهر و موم دکان های رسانه ای و فعالان مدافع حقوق بشر به دستور مستقیم ترامپ و دولت ضعیف آن، در تاریخ این کشور در موضوع کشتار مردم بی دفاع به ویژه رنگین پوستان، ماندگار شد و سناریوی تبعیض نژادی بار دیگر مورد اعتراض مردم آمریکا قرار گرفت.
این بار اما، خطر در دروازه های کاخ سفید هم احساس شد و پوشالی بودن قدرت این دولت سطحی نگر را به اثبات رساند.
تعریف حقوق بشر آمریکایی منهای اخلاق و انصاف در هیچ کرسی نظریه پردازی، توجیه پذیر نخواهد بود و یک بار دیگر باید به این جمله عبرت آمیز اشاره کرد که آمریکا منهای حقوق بشر، آمریکای جدید ترامپ و هم فکرانش است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

صفحه شخصی حاج منصورعلی(محسن) زارعی