یادداشت وارده

انتظارات مردم از مجلس تراز انقلاب

شفافیت آرا یک مطالبه جدی مردمی از مجلس یازدهم است.
کد خبر : 4425
تاریخ انتشار : دوشنبه 16 تیر 1399 - 0:32
انتظارات مردم از مجلس تراز انقلاب

🔹دوم اسفندماه نود و هشت،مردم پای صندوق های رای آمده اند، اما این بار، مردم نمایندگانی را با متر انقلابی گری برگزیدند. لذا با بررسی اجمالی صندلی های بهارستان درمی آبیم که اکثریت مطلق مجلس در ید جریان موسوم به انقلابی است که با شعارهای شان مشی انقلابی و جهادی می باشند.

🔹نمایندگانی که با شعار انقلابیگری به بهارستان راه پیدا کرده اند باید تکلیف گرایی خداپسندانه را نسبت به مجلسی که اغلب وکیل الدوله بوده اند را منظر نظر خویش قرار دهد.

🔹وقتی هفتم خرداد ماه، اولین روز کاری مجلس، در کنار عکس شهید سپهبد حاج قاسم که نماد انقلابی واقعی و قهرمان جریان مقاومت بوده است و با نطق انقلابی رئیس مجلس مبنی بر اینکه،این مجلس سازش کار نیست، آغاز شد، دیگر توقعات آنقدر بالا رفته است که دیگر شاهد سلفی های حقارت نباشیم و جای آن را کار جهادی بگیرد.

🔹 اما فراموش نشود مطالبه اصلی مردم از این مجلس انقلابی فقط گرفتن عکس با نمادهای انقلاب و تعیین رئیس و هیئت رئیسه انقلابی نیست. شاید بعنوان قدم ابتدایی برای تبیین راه پیش روی مجلس بتوان آن را پذیرفت، ولی برای اینکه این مجلس نشان دهد انقلابی واقعی است باید در انجام وظایف خود که نظارت و قانون گذاری است، انقلابی بودن را نشان دهد.

🔹 یکی از مصادیق مجلس تراز انقلاب شفافیت آرا است. در سنوات گذشته مجلس تفاهمات پس پرده و ابهاماتی که در آرای نمایندگان وجود داشت، برای مثال هنگامی که نمایندگانی که بیش از ۱۸۰ نفر زیر برگه درخواست استیضاح یک وزیر امضا می کنند ولی کمتر نهایتا بدون اینکه تفاوتی در مطالبات مطرح شده در استیضاح اتفاق بیافتد بیش از ۱۰۰ نفر رایشان را به استیضاح پس می گیرند، ضرورت طرح شفافیت ارای نمایندگان در اولین قدم بیشتر احساس می شود.

🔹شاید بعضی از کارشناسان این طرح را مخالف امنیت و ازادی فکری نمایندگان بدانند ولی قطعا آثار ارزشمند آن بر تحکیم حس اعتماد بین مردم و نمایندگان در حدی است که خروجی باور ملی می تواند به تثبیت بنیانهای جمهوریت نظام منجر شود.

نیما هادی نژاد کیاسری

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

صفحه شخصی حاج منصورعلی(محسن) زارعی