نفس قدسی سردار دلها و گشایش درها

جامعه مادی زده بشری امروز، به حدی از باورهای غیرالهی نزدیک شده که حتی جنس بسیاری از بظاهر خداباورانش نیز بیشتر از آنکه بوی خدا بدهند، باز هم مروج مادی گرایی اند!

کد خبر : 3189
تاریخ انتشار : چهارشنبه 13 فروردین 1399 - 23:28
نفس قدسی سردار دلها و گشایش درها

جامعه مادی زده بشری امروز، به حدی از باورهای غیرالهی نزدیک شده که حتی جنس بسیاری از بظاهر خداباورانش نیز بیشتر از آنکه بوی خدا بدهند، باز هم مروج مادی گرایی اند!
در جهانی که قرنها، دین به عنوان افیون ملتها تبلیغ شده تا از اولویت استقبال خردورزان خارج و به حاشیه رانده شود و بشریت را در انتخاب یکی از دو گزینه به واقع همسوی لائیک و سکولاریسم مخیر بگذارند، انتخاب دین قطعا” انتخاب ارتجاعی تلقی شده و با بمباران مکاتب مادی و فلسفی و اجتماعی، فضا را به سمتی سوق می دهند که انزوا و قهقراء و ناکامی، سرنوشت محتوم چنین گزینشی باشد!
امام راحل این تابو را شکست و نظام سیاسی جدیدی را به نام جمهوری اسلامی ایران با پشتوانه آرای ۹۸/۲ درصدی مردم، به جامعه جهانی معرفی کرد.
از ۱۲ فروردین ۱۳۵۸ تا کنون که ۴۱ سال می گذرد، روزی نبود که جمهوری اسلامی درگیر یکی از توطئه های غرب وحشی که ماسک تمدن بر چهره دارد، نباشد!
غرب پس از سالها شکست و باختن قافیه، اینبار برای پایان دادن نفوذ جهانی و منطقه ای انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران، سیاست فتنه افکنی را پیشه کرد تا در یک نمونه از این فتنه ها، با پیدایش فتنه بین المللی داعش، جنگ مذهب علیه مذهب را راه اندازی کرده و جبهه مقاومت اسلامی را که علیه فتنه صهیونیستها شکل گرفته، در نطفه خفه سازد! اما زهی خیال باطل!
زیرا اینبار جنود الهی، جنود شیطانی را با سلاحی غافلگیر کرده اند که غرب تکنولوژی ساخت و یا مقابله با آن را نداشت!
سلاح ایمان و معنویت، سلاح وفای عهد، سلاح جهاد و اعتقاد، سلاح شهادت طلبی، سلاح دفاع از حرم، سلاح عشق، سلاح لبیک به ندای ولی امر، سلاح یاری مسلمانان و سایر سلاحها که کاربرد و برد هر کدام متفاوت بود!
مالک اشتر زمان از علی زمان ابلاغ امیری لشکر را گرفت و در قلب سپاه دشمن، اردو زد.
جنود غیب به یاری آمدند و مظلومیت ایام آغازین جنگ با دولت خودخوانده داعش که حاصل سفر وزیر خارجه امریکا به ۱۲۰ کشور دنیا و سنگین ترین هزینه تاریخ جنگ طلبی غرب بود، ناگهان با اقبال فاطمیون و عباسیون و زینبیون و ساید مدافعان از کشورهای مختلف اسلامی، به اقتدار ایام واپسین عمر ننگین سیطره حکومتی داعش منجر شد و کفر بزرگترین ضرب شصت تاریخ را از اسلام خورد!
حاج قاسم عزیز، تو ثابت کردی، ملتی که خدا را دارد و مکتبی که شهادت دارد، بن بست ندارد! تو به همه ی کفر نشان دادی که اگر همه راههای زمینی هم بسته باشند، برای اهل ایمان، راه آسمان باز است!
تو در عصر لجاجت کفر، صلابت ایمان را به رخ کشیدی و تقویت قوا را فراتر از تجهیز مادی، در ترویج معنویتی یافتی که خود محصول عرفان دینی است.
عرفان تو، عرفان جهاد شهادت طلبانه ای است که پاداشش، قرب و وصال الهی است.
حاج قاسم عزیز، امام خامنه ای عزیز، سپاه قدس را فراتر از یک سازمان اداری و آن را به عنوان یک نهاد انسانی و دارای انگیزه‌‌‌های بزرگ و روشن انسانی مشاهده‌ می کرد!
تو راه بکارگیری و جریان سازی اجتماعی و استفاده از انگیزه های الهی جوانان را در مذاهب مختلف اسلامی را به ما آموختی!
مقاومت را تو معنا کردی و ابهت شکنی از قدرتهای پوشالی را تو‌ یادمان دادی
تو واژه ناامیدی را از فرهنگ لغات جهان اسلام محو کردی!
تو ذلت دویست ساله مسلمانان عالم را به عزت جاودانه مبدل کردی!
تو نهضت عاشورا را از منبر به سنگر انتقال داده و خیمه ولایت را از دل تاریخ به زمان اکنون آوردی!
جاودانگی تو‌ در روزها و رزم های تو نیست، بلکه در سوزها و عزم های توست!
ماندگاری تو در جامعیت فرهنگ جدیدی است که در جهاد با جبهه کفر بنا کردی!
تو اسرائیل را در کابوسی فرو برده ای که خاطره مشت آهنین را در لابلای دیوار بلند بتونی و گنبد آهنین گم کرده و با جنگ نیابتی نیز راه بجایی نبرده و می کوشد تا در پشت بندسلمانها استتار کند!
سپهبد عزیز یقینا میدانی که تو استکبارستیزی را برای جبهه مقاومت اسلامی آنچنان آسان کرده ای که گویا کودکی با اسباب بازی هایش در می افتد و قصه ما جداست، زیرا سوز سیلی ما در عین الاسد، هنوز کاهش نیافته است!
سردار دلها،
تو نیستی اما به واقع هستی و می بینی که اقتدار ما، مدال افتخاری است که برسینه جهان اسلام می درخشد!
تو همان خیر کثیر و رزق وسیع خداوندی که حیات و مماتت پر برکت بود و بدرقه آسمانی تو ، بی نظیرترین تشییع تاریخ بود و آن جمعیت دهها میلیونی، امروز به عنوان بزرگترین سرمایه اجتماعی نظام، بزرگترین برگ برنده کشورمان در مهار و مدیریت پدیده های فراگیر مانند ویروس کروناست که نه تنها ایران عزیز را به خاک سیاه نکشاند، بلکه در اوج بحرانها در اروپا و امریکا، شاهد التماس آنها در انتقال تجرببات عبور از کوهان منحنی نرمال و پیک کرونائیم و اینها مرهون فرهنگ امیدآفرین سردار دلها سپهبد شهید سرباز ولایت حاج قاسم عزیز است که آقایی ملت ما را رقم زده است.
روحش شاد و یادش گرامی باد دکتر هادی ابراهیمی
استادیار و عضو هیأت علمی دانشکده فلسفه رسانه

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

صفحه شخصی حاج منصورعلی(محسن) زارعی